Ekibimiz

 • Kürşad Mithat ÖZKAN

  Makine Mühendisi

  1979 yılında Manisa’da doğdum. Manisa, Muğla ve Adan...

  Kürşad Mithat ÖZKAN

  Makine Mühendisi

  1979 yılında Manisa’da doğdum. Manisa, Muğla ve Adana’da geçen ortaöğretim hayatının ardından, 2000 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden, 2003 yılında Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansından mezun oldum. Yüksek lisans sırasında bir dönem boyunca Japonya’da değişim öğrencisi olarak bulunup, okulumu temsil ettim. Bu imkândan olabildiğince fazla istifade edebilmek için hem Uzakdoğulu firmaları hem de bu bölgede yer alan pek çok ülkeyi ziyaret etme şansım oldu. Bu süreçte az da olsa Japonca öğrenmeyi de başardım. 
   
  Mezun olduktan sonra ilk olarak Koç Holding bünyesinde tedarik zinciri ve lojistik alanında birçok yapısal dönüşüm projesinde planlama ve uygulama aşamalarında değişik kademelerde görev yaptım. 2007 - 2009 yılları arasında Düsseldorf, Almanya’da Henkel genel merkezinde, Orta ve Doğu Avrupa’da bulunan 23 ülkeden sorumlu Lojistik Satınalma Yöneticiliği görevinde bulundum. Bu görev sırasında çok değişik kültürlerden pek çok kişi ile beraber çalışarak birçok başarılı projeye imza attık. Bu sayede alışık olduğumuzdan farklı dil, din, ırk ve yaşam biçimleri ile temas ettim.
   
  2009 yılının Mayıs ayında radikal bir karar alarak kurumsal kariyer yaşantısını bırakıp çok özlediğim ülkeme geri döndüm ve “veren el” olabilmek ümidi ile aile işimizin başına geçtim. 
   
  Yapılan her işte “ülkemize nasıl daha fazla yararlı olabiliriz” düşüncesi ile çıktığımız bu yolculukta ekibim ve işime bağlılığım gitgide büyüdü. Bugün, Türkiye’nin köklü yerli ve yabancı dev şirketlerine her geçen gün büyüyen hacimler ile danışmanlık hizmeti veren “profesyonel” bir şirketin dümeninde olmak bana gurur ve mutluluk veriyor. Sizleri de içtenlikle bu güzel ekiple tanışmaya davet ediyorum.
 • Gamze ŞAHİN

  İşletme Mühendisi

  1980 yılında Manisa’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Teknik...

  Gamze ŞAHİN

  İşletme Mühendisi

  1980 yılında Manisa’da doğdum. 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. Aynı bölümde Yüksek Lisansa başladım. 
   
  Mezun olduğum bölümün “İşletmecilik” vasfı dolayısı ile mezuniyetimin ilk yıllarında bankacılık alanında görev yaptım. Ülkemizin en önemli özel sektör bankalarından biri olan Garanti Bankasının değişik şubelerinde Ticari Bankacılık alanında yetkili ve yönetmen kadrolarında çalıştım. 
   
  2012 yılının Ocak ayından itibaren, kurulduğu günden bu yana dolaylı olarak içerisinde bulunduğum MİM Mühendislik ve Danışmanlık’ta mesleğimin “mühendislik” vasfını konuşturuyorum. ÇED İş Birimi Yöneticisi olarak başladığım MİM Mühendislik ve Danışmanlık’taki görevime Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmekteyim. Ekip arkadaşlarım ile birlikte yerli ve uluslararası birçok firmaya çevre danışmanlık hizmetleri veriyor, Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu ve Proje Tanıtım Dosyaları hazırlıyoruz. Müşterilerimize her geçen gün daha iyi ve daha kaliteli hizmet verebilmek için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
 • Hüseyin ÖZKAN

  Kimya Yüksek Mühendisi

  1952 yılında Sivas’ın Suşehri ilçesinde doğdu...

  Hüseyin ÖZKAN

  Kimya Yüksek Mühendisi

  1952 yılında Sivas’ın Suşehri ilçesinde doğdum. 1976 yılında Hacettepe Üniversitesi, Kimya Fakültesinden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun oldum. 
   
  1976-1978 yılları arasında TÜPRAŞ Aliağa Rafinerisinde meslek hayatıma başladım. Yaklaşık 2 sene süren askerlik periyodunun ardından 1998 yılına kadar özel sektörde sırası ile Çukurova Kimya, Başer-Colgate Palmolive ve Ege Yağ firmalarında orta ve üst düzey yönetici olarak görev yaptım. 
   
  1998 yılında temelleri atılan MİM Mühendislik ve Danışmanlık ile profesyonel yöneticilik hayatını bırakıp uzun yıllardır beklediğim kendi işinin sahibi olmak hayaline kavuştum. Çevre danışmanlığı konusunda faaliyet gösteren ve bu kadar uzun bir geçmişe sahip olan, sayıları iki elin parmaklarını geçmeyecek firmalardan birinin kurucusu olmanın gururunu yaşıyorum. 
   
  Uzun yıllar sanayinin içinde bulunan bir mühendis olarak halen birçok firmada yönetim danışmanlığı hizmetlerini sürdürmekteyim.
 • Sücaattin ERDEM

  Ziraat Yüksek Mühendisi

  1950 yılında Malatya’nın Arapgir ilçes...

  Sücaattin ERDEM

  Ziraat Yüksek Mühendisi

  1950 yılında Malatya’nın Arapgir ilçesinde doğdum. 1970 yılında Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünden mezun oldum. 
   
  1970-1971 yılları arasında Ziraat Bankası Amasya Şubesinde iş hayatına atıldım. 1971-1972 yılları arasındaki askerlik süresinin ardından 1997 yılına kadar Ziraat Bankası bünyesinde sırasıyla Manisa, Akhisar, Uşak, Salihli, Turgutlu Şubelerinde Başmühendis ve Teknik Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundum. 
   
  Bu görevlerim esnasında esas olarak çok sayıda tarımsal ve hayvancılık projelerinin fizibilite çalışmalarını yürüttüm. Bu projelerin kıt kaynaklarla hayata geçirilmelerine katkı sağlamaya çalıştım. Dolayısı ile ülkemiz tarım ve hayvancılık sektörünün yıllar içindeki gelişimine yakından tanıklık ettim. 
   
  Kurulduğu günden bu yana MİM Mühendislik ve Danışmanlık ekibinde yer almaktayım.
   
  Temmuz 2004’de yayımlanan Arapgir Hasreti ve Mart 2008’de yayımlanan Bu Dağların Ardı adlı iki kitabım bulunmaktadır.
 • Hayati GÖKMEN

  Jeoloji Yüksek Mühendisi

  1944 yılında Manisa’da doğdum. 1975 yılında İstanbul...

  Hayati GÖKMEN

  Jeoloji Yüksek Mühendisi

  1944 yılında Manisa’da doğdum. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesinden Jeoloji Yüksek Mühendisi olarak mezun oldum. 
   
  1975-1980 yılları arasında TKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde Soma Sondaj Kampı şefliği yaptım. 1980-1999 yılları arasında Ege ve Güney Ege Linyitleri İşletmesi Müesseselerinde değişik kademelerde görev yaptım. Meslek hayatım boyunca özellikle kömür madenciliği konusunda oldukça fazla tecrübe sahibi oldum. Dolayısı ile ülkemiz kömür madenciliği sektörünün yıllar içindeki gelişimine yakından tanıklık ettim. 
   
  2000 yılından beri MİM Mühendislik ve Danışmanlık ekibinde yer almaktayım.
 • Rabia ÖZDEMİR

  Çevre Mühendisi

  1993 yılında Manisa’nın Turgutlu ilçesinde do...

  Rabia ÖZDEMİR

  Çevre Mühendisi

  1993 yılında Manisa’nın Turgutlu ilçesinde doğdum. Eğitim hayatıma 1998 yılında Cumhuriyet İlköğretim Okulunda başladım. 2006 – 2010 yılları arasında Turgutlu Lisesinde okuduktan sonra  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden 2014 yılında  mezun oldum. 
   
  İş hayatıma 2015 yılı Ocak ayında MİM Mühendislik ve Danışmanlık Çevre Danışmanlık İş Biriminde Çevre Mühendisi olarak başladım. Bir parçası olduğum profesyonel ekibimiz ile birlikte çok değişik sektörlerde faaliyet gösteren firmalara Çevre Görevlisi hizmeti vermekteyim.

   

 • Zehra DURAN

  Çevre Mühendisi

  1991 yılında Artvin'in Şavşat ilçesinde doğdum. İlk ve orta ...

  Zehra DURAN

  Çevre Mühendisi

  1991 yılında Artvin'in Şavşat ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Şavşat da tamamladıktan sonra hayalim olan Çevre Mühendisliği bölümüne yerleştim. Mühendislik eğitimimi Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünde 2015 yılında tamamladım. Mezuniyetimin ardından Bursa'da geri dönüşüm üzerine yeni hizmet vermeye başlayan bir firmada iş hayatına atıldım. Burada sorumlu Çevre Mühendisi olarak yaklaşık 9 ay görev aldım. 2017 yılı Temmuz ayı itibariyle Çevre Mühendisi olarak MİM Mühendislik ve Danışmanlık ekibine katıldım.

 • Halit KARADAĞ

  Çevre Mühendisi

  Halit KARADAĞ

  Çevre Mühendisi

  1982 yılında Konya’da doğdum. İlköğretimimi Rize Pazarda tamamladıktan sonra Ortaokul ve Liseyi Ankara’da okudum. 2010 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. 2010 yılında mezun olur olmaz Manisa’da Başaranlar Geri Dönüşüm firmasında Atık Yönetimi biriminde işe başladım. 2016 yılında Eren Holdinge bağlı Modern Oluklu Ambalaj A.Ş. tesislerinde Sağlık Emniyet Çevre Biriminde Çevre-İSG Mühendisi olarak görev aldım. 2018 yılında daha farklı işletmeler ve farklı prosesler tanıyabilmek adına ERM Çevre Danışmanlık Ltd.Şti. bünyesinde Çevre Mühendisi olarak görev aldım. 2022 yılında Çevre ve İSG alanında gelişmeme katkı sağlayacağına olan inancım ile Ekoglobal İş ve Çevre Danışmanlık A.Ş. bünyesine katıldım. 2023 yılında çıkan yeni Çevre Mevzuatı kapsamında İş Güvenliği Uzmanını da dahil etmeye çalıştığım kariyerimden İş Güvenliği kısmı ile vedalaşmak zorunda kaldım. Kariyer yolculuğumu, bünyesine 2023 yılı Mayıs ayında dahil olduğum MİM Mühendislik ve Danışmanlık firmamızda Çevre Mühendisi olarak devam ettirmekteyim.

 • Yusuf AYBAR

  Çevre Mühendisi

  1997 yılında Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Manisa'da...

  Yusuf AYBAR

  Çevre Mühendisi

  1997 yılında Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Manisa'da  tamamladıktan sonra lisans eğitimimi Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünde 2019 yılında tamamladım. Mezuniyetimin ardından askerlik hizmetimi yedek subay olarak tamamladım. 2021 yılı Eylül ayı itibariyle Çevre Mühendisi olarak MİM Mühendislik ve Danışmanlık ekibine katıldım.

 • Cansu KARAMANOĞLU

  Çevre Mühendisi

  1998 yılında Manisa'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Manisa'da  tamamladıktan sonra ...

  Cansu KARAMANOĞLU

  Çevre Mühendisi

  1998 yılında Manisa'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Manisa'da  tamamladıktan sonra lisans eğitimimi Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünde 2020 yılında tamamladım. 2022 yılı Ağustos ayı itibariyle Çevre Mühendisi olarak MİM Mühendislik ve Danışmanlık ekibine katıldım.

 • Gazi AYVALI

  Veteriner Hekim

  Gazi AYVALI

  Veteriner Hekim