Tarihçe

Tarihçe

BİZ ÇEVRE KONUSUNDA UZMAN KÖKLÜ FİRMALARDAN BİRİYİZ.

MIM Mühendislik & Danışmanlık faaliyet gösterdiği sektörlerde her zaman verdiği hizmetin profesyonelliği ve kalitesi ile tanınan, çok sayıda uluslararası ve yerli dev firmanın tercihi olan, bu nedenle de reklamı sürekli memnun müşterileri sayesinde kulaktan kulağa yapılan bir Çevre Yönetim Danışmanlığı firmasıdır.
 
Türkiye’de, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ile karşılaştırıldığında çok geç oluşmaya başlayan çevre bilinci, son yıllarda toplumumuzun bu konuda topyekûn eğitilmesi ile hızlı bir gelişim göstermiş ve bu gelişim özellikle son dönemde ülkemizin AB üyeliği perspektifi çerçevesinde yayımlanarak yürürlüğe giren Kanun ve Yönetmelikler ile desteklenmiştir. 
 
1983 yılında yayımlanarak yürürlüğe giren 2872 sayılı Çevre Kanunu ile öngörülen Çevresel Etki Değerlendirmesi, Hava-Su-Toprak Kirliliği Kontrolü, Atık Yönetimi, Gürültü Kontrolü, Çevre Denetimi gibi kavramlar ancak 90’lı yılların sonu ile 2000’li yılların başlarında detaylandırılmış ve ilk uygulama 07.02.1993 tarih ve 21489 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği ile başlamıştır.
 
Yürürlüğe giren ÇED Yönetmeliği ile Türkiye sınırları dâhilinde ÇED Raporu hazırlama yetkisi, Bakanlık tarafından belirlenen yükümlülükleri yerine getirebilen sınırlı sayıda firmaya verilmiştir. 
 
1998 yılında profesyonel iş dünyasından gelen tecrübeli üst düzey yöneticiler ile uluslararası projelerde de kendini kanıtlamış genç ve dinamik bir ekibin uyum içinde bir araya gelmesi ile kurulan MIM Mühendislik & Danışmanlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ilk “ÇED Yeterlik Belgesi” ve “Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi” alan kurumlar içinde yer almaktadır.Belgelerimizi görmek için buraya tıklayınız.
 
MIM Mühendislik & Danışmanlık, kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde çok sayıda ÇED, PTD ve Çevre Danışmanlık projelerine imza atmıştır. MIM, özellikle Marmara ve Ege Bölgelerinde Metal ve Otomotiv Sanayi, Kimya Sanayi, Gıda ve Hayvancılık Faaliyetleri, Madencilik Sektörü ve Enerji Yatırımları konularında çok tecrübeli bir firmadır.